Kominowe

Kominowe

Filtruj według

  • 12 kg - 40 kg

  • 748,00 zł - 3 699,00 zł

Jest 63 produktów.

Pokazano 1-13 z 63 pozycji
1

Okapy kominowe

Nowoczesne kominowe okapy marki VDB to urządzenia, dzięki którym z łatwością utrzymasz czystość w kuchni. Ten rodzaj okapów należy na najbardziej popularnych w polskich kuchniach. Kiedy gotujemy lub smażymy w pomieszczeniu kumulują się: para, tłuszcze i wilgoć oraz zapachy. Wyciągi kominowe sprawiają, że wszystkie niepożądane zapachy i opary zostaną pochłonięte, jest to niezwykle istotne, bowiem słaba wentylacja może doprowadzić do tworzenia trudnych do usunięcie osadów na meblach, sprzętach kuchennych i ścianach, a w konsekwencji do rozwoju pleśni, grzybów i groźnych bakterii. Rolą pochłaniacza kominowego jest wciągnięcie i usunięcie wszystkich nieczystości, które znajdują się w twojej kuchni podczas gotowania. W ofercie sklepu internetowego VDB znajdziesz całą gamę ekskluzywnych kuchennych okapów kominowych w znakomitej relacji ceny do jakości, wygodnych w korzystaniu i łatwych w obsłudze, dzięki którym powietrze w twoim domu będzie czyste i świeże.

2

Co to jest, jak działa i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Kominowy okap to rodzaj urządzenia, które mocujemy na ścianie, ze względu na konstrukcję jest on też nazywany okapem przyściennym. Taki pochłaniacz montujemy w górnej linii szafek, nad kuchenką gazową lub płytą grzewczą, aby skutecznie działał niezbędny jest dostęp do wyciągu wentylacyjnego. Kuchenne okapy kominowe posiadają długi, pionowy komin, który maskuje rurę prowadzącą do otworu wentylacyjnego. Urządzenie zasysa powietrze wraz z nieczystościami, zapachami i tłuszczami oraz odprowadza je na zewnątrz mieszkania, wówczas działa ono w obiegu otwartym. Większość modeli dostępnych w naszym sklepie może pracować w dwóch trybach wyciągu i pochłaniacza. Co znaczy, że sprawdzą się także w miejscach, w których podłączenie do szybu wentylacyjnego jest trudne lub niemożliwe. Standardowa szerokości pochłaniacza kominowego dostępnego w sklepie internetowym vdbpolska.pl waha się od 39 do 90 cm, przy czym najpopularniejszy rozmiar takie urządzenia w polskich domach to 60 cm. Okap kominowy 60 będzie pasował do standardowego piecyka, płyty oraz szerokości frontów meblarskich. Jeżeli kuchnia jest większa i dysponujesz miejscem, możesz też zastosować okap 90. Kupując urządzenie z wyciągiem kominowym zwróć uwagę na rodzaje i jakość filtrów, które można w nich zastosować. Najlepsze i najtrwalsze będą filtry aluminiowe lub metalowe wielokrotnego użytku, są one też ekologiczne i nie generują odpadów, bowiem możesz je myć w zmywarce lub ręcznie. Takie filtry są stosowane w najlepszych urządzeniach, w nieco tańszych okapach możesz znaleźć filtry węglowe, flizelinowe lub akrylowe, które należy regularnie wymieniać.

3

Zalety nowoczesnych pochłaniaczy kominowych

Jedną z zalet okapów kominowych są niskie koszty eksploatacji oraz łatwość i komfort użytkowania. a ekonomiczne rozwiązania takie jak lampy LED czy wysokie klasy energetyczne A, cechujące się niewielkim poborem prądu, co korzystnie wpłynie na niskie rachunki. W naszej ofercie dostępne są też inne klasy energetyczne B, C, D, a nawet E. Klasa energetyczna ma swoje odzwierciedlenie w cenie urządzenia i technologii jaka została w nim zastosowana. Przed podjęciem decyzji o zakupie wybierz najbardziej korzystny dla siebie wariant. Jeżeli używasz okapu często zdecyduje się na model o wysokiej klasie energetycznej, jeżeli rzadko włączasz urządzenie i mało gotujesz z powodzeniem możesz zakupić okap o niższej klasie energetycznej D lub E. Wszystkie nowoczesne okapy kominowe posiadają wygodny system sterowania za pomocą panelu dotykowego lub pilota. Dzięki temu rozwiązaniu możesz regulować siłę wyciągu, ustawiać czas jego pracy z użyciem timera.