Filtry węglowe

Filtry węglowe

Filtruj według

  • 0,1 kg - 0,2 kg

  • 24,00 zł - 45,00 zł

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-13 z 14 pozycji
1

Filtry do okapów

Filtr to niezbędny element eksploatacyjny każdego okapu. Nawet najlepsze urządzenie nie będzie spełniało swoje roli, jeżeli nie zadbamy o czystość i jakość filtra do okapu. Filtr ma za zadanie zatrzymywać nieczystości, pyły, tłuszcze i nieprzyjemne zapachy.

2

Rodzaje filtrów do okapów kuchennych – który wybrać, na co zwracać uwagę?

Każdy profesjonalny i domowy okap kuchenny posiada filtr tłuszczowy, bez względu na to czy pracuje w trybie otwartym czy zamkniętym. W urządzeniach VBD stosujemy najwyższej klasy filtry aluminiowe wielokrotnego użytku, które można myć ręcznie pod bieżącą wodą lub w zmywarce w temperaturze ok 40-50 stopni. Warto pamiętać o regularnej konserwacji i czyszczeniu tego elementu, zaleca się czyszczenie co najmniej raz w miesiącu. W przypadku gdy okap działa w trybie zamkniętym poza filtrem przeciwtłuszczowym, potrzebny jest też aktywny filtr węglowy, który należy wymieniać. Częstotliwość wymiany zależy od stopnia użytkowania ale nie rzadziej niż co 3-4 miesiące. W ofercie spotyka się też jednorazowe filtry włókiennicze np. z flizeliny albo filtry akrylowe, wykonane z włókien syntetycznych. Filtry węglowe charakteryzują się wysokim stopniem wychwytywania cząsteczek brudu i pyłków, a także chłonnością wilgoci i oparów. Tego rodzaju filtry nie są standardowym wyposażeniem okapu, więc należy dokupić jej osobno. Filtr węglowy posiada małe kulki węgla aktywnego, które w momencie kontaktu z oparami, wiążą i usuwają nieprzyjemne zapachy. Na rynku spotyka się też łączenie filtra aluminiowego i węglowego. Filtry węglowe mają różne kształty i parametry. Są prostokątne lub okrągłe, te drugie można też nakładać na silnik okapu.

3

Jak zamontować filtr do okapu?

Wymiana filtru w okapie nie wymaga wzywania fachowca, ani żadnej specjalistycznej wiedzy. Istotne jest aby filtr pasował do danego modelu urządzenia. Takie informacje z łatwością odszukasz w karcie produktu lub instrukcji obsługi. Możesz też zadać pytanie specjaliście VDB, który chętnie udzieli wskazówek. Najczęściej, w pierwszej kolejności należy zdjąć obudowę i metalowy filtr, na który potem nałożysz nowy wkład węglowy dopasowany kształtem i rozmiarem. Następnie należy zamocować wszystkie elementy urządzenia. Pamiętaj aby przed wymianą filtra wyłączyć okap.