Wyspowe

Wyspowe

Filtruj według

  • 20 kg - 33 kg

  • 1 849,00 zł - 4 499,00 zł

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-13 z 21 pozycji
1

Okapy wyspowe

Wyspowe okapy to nie tylko nowoczesne i praktyczne urządzenia, dzięki stylowemu designowi mogą być też ozdobą twojej kuchni. Najbardziej uniwersalne kolory to czarny, biały, srebrny i grafitowy. Urządzania mogą mieć kształt prostokątny, tuby albo kwadratu. Wszystkie okapy projektujemy i wykonujemy w Polsce, w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnych. Istotnym parametrem jest głośność pracy urządzenia, która waha się w granicach 52 do 68 dB. Jeżeli gotujesz wieczorami albo bardzo rano warto wybrać cichy okap. Przy wyborze okapu do zabudowy warto też brać pod uwagę metraż kuchni, dostępność do szybu wentylacyjnego i możliwości aranżacji z meblami. Okapy wyspowe cieszą się największą popularnością spośród wśród wszystkich tego typu urządzeń i bezapelacyjnie cechują się największą skutecznością i wydajnością w eliminowaniu oparów oraz zapachów.

2

Co to jest, jak działa i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Wyspowy okap to rodzaj urządzenia, które ze względu na swoją konstrukcję mocujemy na suficie. Taki pochłaniacz montujemy nad kuchenką gazową lub płytą grzewczą, aby skutecznie działał niezbędny jest dostęp do wyciągu wentylacyjnego. Kuchenne okapy wyspowe posiadają długi, pionowy komin, który maskuje rurę prowadzącą do otworu wentylacyjnego. Urządzenie zasysa powietrze wraz z nieczystościami, zapachami i tłuszczami oraz odprowadza je na zewnątrz mieszkania, wówczas działa ono w obiegu otwartym. Większość modeli dostępnych w naszym sklepie może pracować w dwóch trybach wyciągu i pochłaniacza. Co znaczy, że sprawdzą się także w miejscach, w których podłączenie do szybu wentylacyjnego jest trudne lub niemożliwe. Standardowa szerokości pochłaniacza wyspowego dostępnego w sklepie internetowym vdbpolska.pl waha się od 38 do 90 cm, przy czym najpopularniejszy rozmiar takie urządzenia w polskich domach to 38-40 cm. Kupując urządzenie z wyciągiem kominowym zwróć uwagę na rodzaje i jakość filtrów, które można w nich zastosować. Najlepsze i najtrwalsze będą filtry aluminiowe lub metalowe wielokrotnego użytku, są one też ekologiczne i nie generują odpadów, bowiem możesz je myć w zmywarce lub ręcznie. Takie filtry są stosowane w najlepszych urządzeniach, w nieco tańszych okapach możesz znaleźć filtry węglowe, flizelinowe lub akrylowe, które należy regularnie wymieniać.

3

Zalety okapów wyspowych – jaki wybrać i czym kierować się przy zakupie

Kluczową sprawą w przypadku wyboru okapu wyspowego będzie funkcjonalność ale też wygląd i najwyższa atencja dla detali. Marka VDB wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów opracowała autorskie projekty okrągłych i prostokątnych okapów wyspowych, a także modele w kształcie tuby lub cylindra. W tej kategorii urządzeń zastosowaliśmy nowoczesne materiały, takie jak stal, szkło i wytrzymałe tworzywa. Nasze okapy wyspowe cechują się dużą wydajnością przepływu powietrza, nawet do 782 m3/h. Jednocześnie są bardzo ciche, bowiem poziom hałasu w wybranych modelach to 62 dB. Urządzanie VDB wyposażyliśmy w efektywne turbiny oraz nowoczesny rozwiązania, takie jak systemy sterowania za pomocą panelów dotykowych lub pilota, zdalnie na odległość. Modele dostępne w naszej ofercie posiadają też oszczędne oświetlenie LED o naturalnej barwie światła dziennego, które nie tylko ułatwia pracę ale też nie generuje wysokich opłat za prąd. W okapach wyspowych stosujemy trwałe filtry aluminiowe wielokrotnego użytku oraz filtry wymienne z węglem aktywnym.