Podszafkowe

Podszafkowe

Filtruj według

  • 7 kg - 17 kg

  • 249,00 zł - 1 599,00 zł

Jest 46 produktów.

Pokazano 1-13 z 46 pozycji
1

Okapy podszafkowe

Wyjątkowo uniwersalny i dyskretny a do tego sprawdzi się niemal w każdej kuchni, taki właśnie jest okap podszafkowy, jeden z najchętniej wybieranych modeli okapów. Nie do przecenienia są walory użytkowe tego rodzaju urządzeń oraz łatwy montaż i wszechstronność. W ofercie sklepu VDB znajdziesz zarówno okapy podszafkowe zamocowane na ścianie, pod szafką kuchenną a także okapy podszafkowy zabudowane, czyli te których konstrukcja pozwala na zamocowany bezpośrednio w szafce.

2

Kiedy warto wybrać okap podszafkowy?

W zasadzie ten rodzaj uniwersalnego okapu sprawdzi się w każdej kuchni. Szczególnie polecany jest do kuchni małych i średniej wielkości lub do dużych kuchni, w których podłączenie do sieci wentylacyjnej jest utrudnione. O skuteczności okapu decyduje jego wydajność. Skuteczność okapu mierzymy, znając kubaturą pomieszczenia, czyli mnożymy, wysokość, długość i szerokość. Dobrze dobrany okap powinien przefiltrować całe powietrze z kuchni 6 do 10 razy w ciągu godziny. Parametr, który to określa nazywa się natężeniem przepływu powietrza i wyrażany jest w [m3/h]. Przykładowo kuchnia ma wymiary szerokość 4 metry, długość 3 m, wysokość 2,5 m. Co daje nam 30 m3, wynik ten mnożymy przez 10. 300 m3/h to minimalna wydajność urządzenia, które powinniśmy wybrać do takiego pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą okapów podszafkowych jest ich cena, z reguły są to urządzenia tańsze od okapów kominowych czy wyspowych. Takie urządzenia są szczególnie polecane do małych kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni przechowywania.

3

Zalety okapów podszafkowych, rodzaje, wymiary i specyfikacja

Znakomita większość urządzeń dostępnych w ofercie sklepu internetowego VDB ma możliwość pracy w dwóch trybach, jako pochłaniacz podszafkowy lub wyciąg podszafkowy. W przypadku pochłaniacza konieczne jest zastosowanie filtrów węglowych dostępnych w naszej ofercie. W tym trybie pracy, w obiegu zamkniętym, przefiltrowane i oczyszczone powietrze powraca do kuchni. Kiedy zdecydujemy się na wybór wyciągu podszafkowego, należy zwrócić uwagę do podłączenie do instalacji wentylacyjnej, taki okap zasysając zanieczyszczone powietrze, odprowadza je na zewnątrz budynku. Do standardowych i popularnych należą okapy 90, 60 i 50 cm, jest to szerokość szafki do której lub pod którą są montowane. Nikt nie lubi urządzeń, które hałasują, dlatego w ofercie VDB mamy ciche okapy podszafkowe, dzięki którym przyrządzanie posiłków będzie wygodniejsze. W przypadku tego typu urządzeń liczy się też wydajność, a dla naszych urządzeń podszafkowych wynosi nawet 796 m3/h.